اخبار

طرح جدید مجلس برای تغییر در نحوه برگزاری کنکور

طرح جدید مجلس برای تغییر در نحوه برگزاری کنکور
طرح جدید مجلس برای تغییر در نحوه برگزاری کنکور
436بازدیدها
رئیس کمیته کمیته آموزش پرورش مجلس شورای اسلام محمد بیرانوندی و نمایندگان مجلس در طرحی خواستار تغییر در نحوه برگزاری کنکور سراسری شدند. 

به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمد بیرانوندی رئیس کمیته مجلس شورای اسلامی در گفتگو با این خبرگزاری از طرح جدید نمایندگان مجلس در رابطه با شیوه برگزاری کنکور خبر داد و گفت: نمایندگان مجلس با تهیه طرحی، خواستار تغییر در شیوه فعلی برگزاری کنکور شدند. این طرح نمایندگان مجلس هنوز نهایی نشده است.

وی با اشاره به برخی جزئیات طرح نمایندگان برای تغییر در شیوه برگزاری کنکور ورودی دانشگاه‌ ها ، اظهار داشت : نمایندگان ، در این طرح خواستار این شده‌ اند که شرایط برگزاری کنکور برای داوطلبان به‌گونه‌ ای باشد که استرس کمتری به آن ها وارده شود ، البته نمی‌ توان نافی شرایط رقابتی کنکور جهت ورود به دانشگاه‌ ها باشیم .

رئیس کمیتته آموزش و پروش مجلس، مجمد بیرانوندی تصریح کرد: طراحان طرح تغییر در شیوه برگزاری کنکور سراسری در بخشی، خواستار این شده اند که نمرات دو سال پایانی متوسطه دوم برای پذیرش در دانشگاه ها مدنظر قرار گیرد تا استرس کمتری به داوطلبان و به خانواده ی آنها وارد شود.

بیرانوندی در پایان خاطرنشان کرد : قرار است جلسه‌ای با حضور برخی اعضای کمیسیون آموزش مجلس و نیز آقای لاریجانی رئیس مجلس، درباره نهایی کردن طرخ تغییر در شیوه برگزاری کنکور داشته باشیم .

منبع: خبرگزاری تسنیم

دیدگاه خود را ثبت کنید

sepehr

sepehr

مدیریت محتوا
سلام به کاربران و دانش آموزان علاقه مند سایت قهار من مدیر بخش محتوا هستم و همچنین مدیر بخش مالی سایت برای ارتباط با من می توانید از طریق ایمیل sepehr [at] ghahar.com به من ایمیل ارسال نمایید.