اخبار

تغییر زمان برگزاری کنکور 98، فرصتی برای دانش آموزان عزیز برای مطالعه

کنکور 98
کنکور 98
1.04هزاربازدیدها
معاون آموزش متوسطه از تغییر زمان برگزاری کنکور 98 با توجه به استقرار نظام جدید تحصیلی در پایه دوازدهم خبر داد.

آقای زرافشان معوان متوسطه ی آموزش پرورش در جمع در جمع معونان آموزشی کشور در استان خراسان رضوری از تغییر زمان برگزرای کنکور 98 خبر داد. آقای زرافشان در مورد زمان برگزاری کنکور سراسری 98 اعلام کرد با توجه به استقرار نظام جدید تحصیلی در پایه دوازدهم و همزمانی با برگزاری کنکور سراسری سعی خواهیم نمود برای جلوگیری از تداخل امتحان نهایی و کنکور سراسری ، آزمون سراسری در نیمه دوم تیرماه برگزار شود .

تغییر در زمان برگزاری کنکور 98

وی با اشاره به 35 ساعت آموزشی دانش آموزان پایه دوازدهم، اظهار کرد: براساس رایزنی با شورای پذیرش دانشجو در نظر داریم برای جلوگیری از تداخل امتحان نهایی و آزمون کنکور،کنکور نیمه دوم تیر ماه برگزار شود.

به گزارش قهار، سازمان سنجش نیز با این تصمیم موافقت کرده است. در واقع تغییر زمان برگزاری کنکور سراسری 98 به دانش آموزان و داوطلبان نظام جدید فرصتی بیشتری برای آمادگی در کنکور سراسری می دهد.

زرافشان همچنین ادامه داد و گفت تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سال جاری مثبت هست اما برای سال 98 هنوز مشخص نیست اما آنچه قطعی است این است که تاثیر این سوابق حفظ خواهد شد.

وی درباره تغییر زمان بازگشایی‌ مدارس گفت: بازگشایی مدارس به لحاظ مصوبه مجلس از اول مهر ماه است اما در آخرین جلسه‌ای که وزیر آموزش و پرورش با مدیران کل استان‌ها داشت مانور بازگشایی مدارس را در استان آذربایجان غربی اجرایی کردیم تا وضعیت ساماندهی نیرو و‌ آمادگی برای شروع سال تحصیلی را مورد ارزیابی قرار دهیم.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاه خود را ثبت کنید

sepehr

sepehr

مدیریت محتوا
سلام به کاربران و دانش آموزان علاقه مند سایت قهار من مدیر بخش محتوا هستم و همچنین مدیر بخش مالی سایت برای ارتباط با من می توانید از طریق ایمیل sepehr [at] ghahar.com به من ایمیل ارسال نمایید.